USG dla naszych pacjentów

1. USG tarczycy wykonujemy tylko dla zarejestrowanych pacjentów RoyalMed po konsultacji z naszym lekarzem rodzinnym oraz po wykonaniu aktualnych badań hormonów tarczycy (wykonane maksymalnie 3 miesiące wcześniej). Leczenie chorób tarczycy prowadzi dr Sulmowski wg najnowszych wytycznych. Badania okresowe tarczycy jak i dodatkowe np. przeciwciała przeciwtarczycowe wykonywane są na wniosek lekarza. W razie potrzeby leczenia zabiegowego pacjenci kierowani są do szpitala.
USGUSGUSG
Od lewej obraz prawidłowy tarczycy, stan zapalny tarczycy w badaniu doplerowskim oraz guzek tarczycy w badaniu Power Doppler.

2. USG jąder tylko dla panów zapisanych do RoyalMed wykonywane w przypadku podejrzenia raka jądra (wyczuwalne guzki na jądrze) jak i przy bolesnych jądrach (np. stan zapalny). W razie potrzeby wykonujemy antygeny przeciwrakowe oraz badania w kierunku chorób wenerycznych.
Przypominamy, że każdy mężczyzna powinien samodzielnie przeprowadzać u siebie badanie jąder np raz w miesiącu, a w przypadku stwierdzenia podejrzanych zmian np. guzków, nierówności, wzmożonej twardości czy asymetrii powinien kontaktować się ze swoim lekarzem GP.

Pamiętaj! Rak jądra nie boli !!! A najczęstsze jego występownie obsewujemy u młodych mężczyzn (20-40 rok życia).

Badanie USG w przychodni nie jest objęte świadczeniami pokrywanymi przez Medical Card.